O ile bardzo ważne jest stałe szkolenie personelu call center i dbanie o rozwój miękkich kompetencji pracowników, najważniejsze jest pełne wykorzystywanie zasobów i zmaksymalizowanie produktywności. Dziś skupimy się zatem na technicznej stronie telefonicznej obsługi klienta – tym, co sprawia, że pracownicy contact center są skuteczni, a klienci po drugiej stronie słuchawki nie czują się nagabywani, tylko są obsługiwani szybko i skutecznie.

Customer experience

Customer experience, czyli doświadczenie klienta w relacji z twoją marką, jest kluczowe, a twoje call center ma ogromny wpływ na to, jak będziesz postrzegany. Mimo pewnych podobieństw, każdy z twoich klientów jest inny i chce byś podchodził do niego indywidualnie. I właśnie takie, szyte na miarę podejście do klienta oferują produkty Salesforce. Wspierany przez sztuczną inteligencję produkt pozwala integrować wszystkie kanały komunikacji w twoim call center oraz automatyzuje powtarzalne procesy, uwalniając konsultantów od żmudnych zadań. Każdy kontakt klienta z twoimi pracownikami ma wpływ na postrzeganie twojej marki – zadbaj o to, by klienci chcieli z tobą rozmawiać i dobrze o tobie mówili!

Sales Cloud czyli większa sprzedaż

By skutecznie prowadzić działania sprzedażowe, dobrze jest mieć narzędzie umożliwiające personalizację całego procesu. Twoi konsultanci powinni mieć także dostęp do oprogramowania, dzięki któremu uporządkują zgromadzone dane oraz stworzą prognozy sprzedaży. I po to właśnie powstał Sales Cloud! Aplikacja ta umożliwia także łatwe tworzenie przejrzystych raportów, dzięki którym w mgnieniu oka przeanalizujesz postępy swojego zespołu konsultantów, wyciągniesz wnioski i wprowadzisz niezbędne zmiany.

Rozwiązuj problemy dzięki Service Cloud

Gdyby tylko problemy naszych klientów mogły rozwiązywać się same… Ale to przecież możliwe! Service Cloud od Salesforce umożliwia tworzenie społeczności skupionych wokół twoich produktów i usług, dzięki czemu problemy twoich klientów – przynajmniej te najbardziej powszechne – mogą być rozwiązywane bez udziału konsultantów! Service Cloud to jednak nie tylko rozwiązywanie problemów. To także narzędzie, dzięki któremu możesz bardzo dobrze poznać potrzeby swojego klienta i zaproponować mu to, co naprawdę jest mu potrzebne.

Bezpieczeństwo w chmurze

Wszystkie produkty Salesforce działają w chmurze obliczeniowej i nie wymagają od Ciebie instalowania żadnego oprogramowania. Dane twoich klientów są więc bezpieczniejsze niż w przypadku, gdyby znajdowały się na dyskach twardych w siedzibie firmy, a poza tym masz do nich dostęp z każdego miejsca na świecie. Co więcej, dzięki Salesforce wszystkie dane zgromadzone przez twoich pracowników pozostaną w chmurze, co oznacza, że nie zostaną one bezpowrotnie stracone, w przypadku gdy konsultant zmieni pracę.

Im więcej wiesz, tym więcej sprzedajesz

Dzięki wspólnym wysiłkom Cloudity i Focus Telecom, powstało Click2Dial – aplikacja dodająca do twojej platformy Salesforce funkcjonalności niezbędne w call center i łatwo integrująca się z opisywanymi wcześniej Sales Cloud i Service Cloud. Dlaczego warto zaopatrzyć się w Click2Dial? Dzięki niemu twoi konsultanci oszczędzą czas – będą bowiem wiedzieć o kliencie wszystko – a poza tym połączą się z nim klikając jeden przycisk na przejrzystym panelu. Nie pomylą się też wybierając numer, ponieważ… nie będą tego robić! Click2Dial automatycznie zapisuje numery, jak również notatki robione w trakcie rozmowy, dzięki czemu pracownikowi nie umknie żaden szczegół.

Pełny wgląd w pracę twojego zespołu

Click2Dial umożliwia nagrywanie rozmów – dowiesz się więc, które elementy komunikacji prowadzonej przez twoich pracowników wymagają poprawy. Poza tym Click2Dial daje ci wgląd w szereg statystyk – przeglądaj dashboardy stworzone w Salesforce, a następnie wyciągaj wnioski i wprowadzaj usprawnienia w pracy swoich konsultantów. Dzięki Click2Dial dowiesz się: czy, kiedy i jak często kontaktowali się oni z leadami znajdującymi się w bazie kontaktów, a ilu potencjalnych klientów twoja firma bezpowrotnie straciła; ile czasu dany pracownik spędził na rozmowach lub ile połączeń wychodzących przypadło na te przychodzące. Obserwacja trendów i dostęp do statystyk będzie nieoceniony przy podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych!